Filtr semen

více/méně filtrů

Cena

148 Kč - 4320 Kč

Vše k nákupu

 • Jaké jsou možnosti platby

  Bankovním převodem - v CZK nebo EUR

  Dobírkou - hotově při převzetí

  více o platbách

 • Jaké jsou možnosti dopravy

  Českou poštou - od 69 Kč, vyzvednutí do 14 dnů na poště

  Kurýrem - od 69 Kč, telefonické avízo + 2 pokusy o doručení

  Osobní převzetí (výdejní místa) - od 39 Kč

  více o dopravě

 • Jak balíme zásilky

  Zásilky balíme do bublinkových obálek A5. Na zásilku netiskneme logo obchodu ani URL webu. Odesíláme jako Cannapio.

 • Kvalita a uchování semen

  Semena uchováváme při stabilní teplotě mezi 6-7 stupni celsia. Nižší teploa a sucho v kombinaci s kvalitní genetikou zaručí vysokou klíčivost až 5 let. Všechna semena, která jsou skladem jsou maximálně 1 rok stará. většinou kolem 2-3 měsíců a mají tak klíčivost uváděnou výrobcem kolem 95-99% (vyklíčí statisticky 19 semen z 20). Semena tak mohou být uchována doma i po delší dobu (více: Jak uchovat semena a udržet klíčivost). 

 • Jaký je stav mé objednávky

  Pokud máte účet, stav vaší zásilky můžete vidět po přihlášení zde

  Pokud nejste registrovaní, ke sledování stavu zásilky vám stačí přejít na sledování objendávky

  Pokud si přejete dostat sledovací číslo balíku u dopravce, kontaktujte naši podporu.

 • Mám problém s dopravou

  Pokud vám došel email o expedici zboží a po 2 pracovních dnech objedávku nemáte, kontaktujte nás. Pokud jste zákazník ze Slovenska, pak je maximální lhůta 5 pracovních dnů. 

  S kontaktem prosím uveďte vaši adresu a telefon pro ověření správnosti údajů.

 • Ochrana údajů v eshopu

  Vaše údaje při objednávce jako jméno, adresa a telefon šifrujeme 128-bitovým SSL šifrováním. Tyto údaje slouží výhradně pro potřeby k dodání zboží a nebudou předána žádné třetí straně. Citlivost údajů v eshopu bereme opravdu vážně.

 • Legislativa

  Prosíme respektujte, že nesmíme a neradíme s pěstováním konopí pro výrobu drogy. Stejnětak vám nemůžeme poradit, pokud vás zajímá zpracování konopí s obsahem THC nad 0,3%, může jít o trestný čin výroba omamné látky a šíření toxikománie.

  Prodej semen konopí je plně v souladu se zákonem, neboť semena samotná neobsahují zakázané množství THC. 

  Pěstování konopí s obsahem do 0,3% je legální a to do výměry 100ha. Pěstování konopí s obsahem THC nad 0,3% je přestupkem při pěstování pro osobní účely pokud počet rostlin nepřekročí zákonem stanovené množství. Pěstování většího množství rostlin, výroba drogy a její distribuce může být trestný čin nebo hrozí peněžitá sankce. 

  Návody k pěstování konopí na webu se vztahují výhradně na technické konopí s obsahem THC do 0,3%, které rovněž naleznete v eshopu. 

  více o legislativě

Výběr zboží

 • První výběr semen

  Vybíráte semínka poprvé? Podle čeho vybírat a s čím se seznámit vám objasní následující článek

 • Slovníček pojmů
  • feminizovaná semena

   Semena konopí s pozměněnou genetickou strukturou. 99% pravděpodobnost samičí rostliny (marihuany).

   výhody: záruka samice

   nevýhody: nevhodné pro tvorbu vlastních semen a šlechtění

   více o feminizaci

   Feminized semínka

   Za jeden z největších zemědělských úspěchů v oblasti pěstování dvoudomých rostlin lze považovat vznik feminizovaných semen. Tato konopná semínka byla vyvinuta proto, aby pěstitel nemusel rozeznávat samčí rostliny od samičích a tím došlo k usnadnění jeho práce. Samčí rostliny konopí totiž vylučují pyl, kterým dochází k opylení samičí rostliny. Feminizovaná konopná semínka se vyrábí z vybranýchsamičích rostlin, které byly podrobeny výkyvům teplot. Ty způsobují, že rostliny vytváří samčí květy. Pyl z těchto samčích květů se pak shromažďuje a používá k opylení stávajících samičích květů, aby byla zajištěna produkce semen, které neobsahují samčí chromozomy. Bez samčích chromozomů vyrostou z feminizovaných semen jen samičí rostliny s velmi malým procentem hermafroditů.

   Při pěstování konopí mají však význam jak samčí, tak samičí květy. Nicméně u těchto semen je výskyt samčích rostlin výrazně nižší než u běžných standardizovaných konopných semenínek.

   Při šlechtění byl počáteční poměr samičích rostlin a hermafroditů asi 80%, tedy stále lepší výsledek než u samičích a samčích rostlin u běžných konopných semínek, kde poměr činí asi 50:50. 

   Za posledních deset let došlo k mnoha významným zlepšením. Pěstitelé konopných semínek udělali vše možné, aby docílili odstranění samčích rostlin ze semen a dali tak99% -ní jistotu, že získají pouze samičí rostliny. Významně tak klesá možnost, že vzejde samčí rostlina.

   Tvorba feminizovaných konopných semínek je poměrně jednoduchá záležitost. Stačí použít některou odrůd, nicméně, zdokonalování techniky šlechtění rostlin je o něco složitější, a může trvat mnoho let, než dosáhnete dostatečně vysoké úspěšnosti. Všeobecně je známo, že technické konopí nemá žádné odrůdy a že je feminizováno a to z důvodu genetiky. Křížením s touto odrůdou vzniká bohužel příliš velké množství hermafroditů. Ke křížení je tedy naprosto nevhodné. Více o procesu feminizace.

   White Widow je odrůda, která se stala jednou z prvních vyšlechtěných a finančně dostupných feminized semínek. Produkuje velmi nízké procento rostlin – hermafroditů a dodnes zůstává velmi oblíbenou. Nicméně pěstitelé konopí dobře vědí, že nadměrné zatížení životního prostředí může způsobit výskyt samčích květů a to na úkor samičích vypěstovaných z feminizovaných konopných semínek. Nejlepší způsob, jak se vyhnout této skutečnosti, je udržovat stálé prostředí, ve kterém rostliny jsou.

  • autoflowering semena

   Autoflowering nebo také samonakvétací, samokvetoucí semínka. Obsahují genetiku rumištního konopí, cannabis ruderalis. Narozdíl od ostatních druhů cannabis přechází do květu automaticky bezohledu na ročním období. Nepotřebují tedy pro stimulati kvetení (tvorbu marihuany) pokles doby světla na 12 hodin. Do kvetení přechází automaticky, asi 21 den od výsevu. Mohou tak vykvést i častě v roce a nečekají na standardní sezónu, tedy září - říjen. 

   výhody: rychlé přepnutí na květ, nezávislost na ročním období

   nevýhody: rychlý růst = vyšší spotřeba živin, menší výška asi 75 cm

   více o rumištním konopí

   Autoflower semena

   Samonakvétací, tzv autoflowering semínka rostou velmi rychle a s minimálním úsilím. Tyto odrůdy dosáhnou květu už asi za 8 týdnů po vyklíčení. Někteří pěstitelé se specializují na pěstování rychle kvetoucích semen, např. Easy Bud. Tato zvláštní semena samonakvétacích rostlin jsou zralá již 56. den po naklíčení semen. Růst tak trvá pouhých 7 týdnů. Rostliny se vyznačují příjemnou vůní a vysokým vzrůstem. 

    
   Autoflower odrůdy se nejlépe pěstují v půl litrové nádobě. Semena samonakvétacích odrůd se vkládají do kontejnenerů, až když vyklíčí (ale mohou být vysazeny i přímo).

   Pro samonakvétací semínka se využívá v Nizozemí tento postup pěstování: dle našich zkušeností je nejlepší, namočit semena nejprve na 48 hodin ve vodě při pokojové teplotě. Po uplynutí této doby by měly být vidět bílé klíčky vystupující ze semene. Nyní je třeba naklíčené semínka přenést na teplé, ale tmavé místo, kde bude opět asi 48 hodin. Poté byste měli vidět vyrůstající kořínky. Opatrně přemístěte naklíčená semínka do květináčů vysypaných perlitem nebo jemnou zeminou. Naše zkušenosti prokázaly, že pokud lehce orosíte půdu a překryjete ji průhlednou fólií, urychlíte mírně vzejití naklíčených semen. Fólii na několika místech opatrně propíchněte. Snažte se udržovat semena vlhká (rosením), nepoužívejte však příliš mnoho vody, protože přílišné zamokření snižuje růst kořenů. Pokud mají rostlinky dostatečné kořínky (4 – 5 cm) můžete je přesadit do nádoby o větší velikosti. V příštích 6 – 8 týdnech bude zapotřebí je sledovat a hnojit podle potřeby odrůdy.Průměrná doba květu u autoflowering rostlin je 8 týdnů. Více o autoflower odrůdách v článku ZDE.

  • regulérní semena

   Regulérní nebo také standardizovaná semena jsou neupravovaná, ale šlechtěná semena konopí. Pravděpodobnost samičí rostliny (marihuany) je asi 50%.

   výhody: nejlepší genetika, větší výnos, možnost šlechtění a tvorby nových semen

   nevýhody: pravděpodobnost samice ku samci asi 50/50

   více v článku feminizované x regulérní semena

   Regulérní semínka

   Semena konopí se vyskytují v tzv. standardizované formě - tj. bez dalších šlechtitelských úprav. Regulérní semena se ve velkém nabízely do roku 2009, po příchodu feminizovaných šel jejich význam hodně dolů. Standardizovanéjsou semena, které nemají upravené hormony tak, aby vyrostla pouze samičí rostlina. Je tedy čistě otázkou přírody, zda vyroste samec nebo samice konopí. Regular semena jsou rozšířeny zejména mezi zkušenými growery, ale taky mezi lidmi s omezeným rozpočtem. Pravděpodobnost na samičí rostlinu je stále vyšší a tak může grower na koupi 10 regulérních semen značně vydělat. I s minimální pravdpodobností je téměř vždy zaručeno určitě pár samičích kytek. 

  • indoor

   Pěstovaný uvnitř. Modely konopí vhodné pro vnitřní použití. 

   více o pěstování indoor

   Pěstování rostlin indoor je mezi pěstiteli po celém světě velmi populární. Pěstování v interiéru poskytuje mnoho výhod. Výsledek vnitřního pěstování tak nezávisí výhradně na matce přírodě. Vlastní činností můžete zajistit, aby byly splněny veškeré vaše požadavky na rostliny. K dispozici je široká škála rostlin, které jsou určené propěstování v interiéru. Výběr správné odrůdy se stává velmi důležitým krokem, který má přímý vliv na vlastnosti rostlin

  • outdoor

   Pěstovaný venku. Modely konopí vhodné do našich klimatických podmínek ven. 

   Článek k pěstování outdoor

   Pro mnohé milovníky pěstování je jaro tím nejmilejším obdobím celého roku, protože se jedná o roční období, kdy začíná sezóna venkovního pěstování rostlin. K dostání je velký výběr exteriérových rostlin, která jsou vhodná do každého klimatu po celém světě. Z konopí se venku daří zejména odrůdám Cannabis sativa, která dorůstá do výšky až 180 cm. Konopí druhu indica je v holansku pěstováno spíše na balkonech, protože nedosahuje takové výšky. 


   Pěstování venku je pro rostlinu nejšetrnější, protože exteriérové podmínky jsou pro rostliny nejpřirozenější hlavně z hlediska dodávky většího množství světla. Není potřeba zabývat se únikem světla, účty za elektřinu, střídáním světla a tmy… Sluneční svit poskytuje mnoho dalších výhod. Na rozdíl od interiérového pěstování, je totiž spodní část rostlin téměř stejně plně vyvinutá jako část vrchní. Nicméně v exteriérových podmínkách hrozí rostlinám spousta nebezpečí v podobě hlodavců, zvěře, povětrnostních podmínek (bouřky, vítr, krupobití, …)I z tohoto důvodu je výhodnější pěstovat rostliny v přenosných nádobách nebo ve skleníku. Je důležité postavit dostatečně vysoký plot a pozemek navštěvovat minimálně jednou za dva týdny, a pokud možno i častěji, protože rostliny je třeba taktéž pravidelně zalévat. Pokud nemáte skleník, raději nepěstujte rostliny hydroponicky kvůli nebezpečí odpařování. Při hledání vhodného místa pro skleník je důležité sledovat, na kterém místě svítí slunce nejdéle a nejvíce. 
   Ideální jsou polohy, kde dopoledne svítí v rozmezí od 4 do 10 hodin, ideálně však 5 – 8 hodin. Odhad je opravdu velmi náročný, pokud žijete severně od 30 ° zeměpisné šířky směrem na jih, protože zde jsou dny extrémně krátké. 
   Nejvíce světla překvapivě nezískáte na jižní a JZ straně svahu. Výhodné jsou volné plochy na severní straně svahu s dobrou jižní expozicí. Některé knihy uvádí, že rostliny reagují lépe na dopolední slunce než na odpolední, takže pokud máte možnost vybrat si mezi těmito dvěma, dopolední slunce bude jistě lepší. Pokud se rozhodnete pro výstavbu přístřešku pro rostliny, zaměřte se na skleníky, kůlny nebo stavby podobných struktur. Uvnitř by měly být stěny vymalované bílou nebo stříbřitoubarvou, která nepohlcuje světlo.  

   Při přesazování rostlin do exteriéru (zahrady) vykopejte velmi hlubokou jámu. To vám umožní pěstovat mnohem vyšší rostliny. Pokud je rostlina velmi hluboko pod úrovní plotu, může vypadat v období sklizně o mnoho menší, než ve skutečnosti je. Kořeny v zemi by měla vždy chránit ještě nádoba, ve které je uložen kořenový bal. Rostlina tak nebude nikdy kořeny v půdě plně vázána. Rostliny pěstované mimo nádobu, tedy volně v zahradě, jsou sice mnohem bujnější, nicméně je nelze nijak přesunovat! Pro venkovní pěstování je tedy opravdu praktičtější, z důvodu snadného transportu, umístění v květináčích, protože je snazší rostliny bleskově skrýt, pokud dojde k nějaké neočekávané návštěvě (opravář, odhadce) nebo události (požár, krupobití, atd.).

   Semena outdoor marihuany z nabídky nejsou určena k pěstitelským účelům. Semena konopí slouží výhradně jako suvenýr pro sběratelské účely. Zásadně nedoporučujeme pěstovat konopí z nabízených semen kvůli možnému porušení platných zákonů ČR.

  • model

   Model, anglicky "strain", je označení šlechtěného konopí stejné genetiky. Každý model má své charakteristické vlastnosti jako výšku, košatost, obsahy látek, velikost listů, zbarvení, délku kvetení, délku růstu.. I modely stejného názvu se však mohou lišit mezi jednotlivými výrobci, zejména pak obsah THC a klíčivost semen.

   například: white widow - typické pro svůj bílý vzhled (obsah THC); purple - fialové zbarvení listů, aj. 

  • výnos

   Výnos je sklizeň marihuany z konopí. Uvádí se za mokra, tedy čerstvá. Pokud není uvedeno jinak platí, že jde o počet gramů na 1m2 při pěstování uvnitř. 

  • sativa

   Konopí seté - cannabis sativa. Tvoří vyšší ale řidší rostlinu, asi 1.5m vysokou ale může mít až 3 metry. Má výrazný obsah THC a působí více povzbuzujícím účinkem. 

   více o konopí setém

   Konopí seté, cannabis sativa, je pravý opak konopí indického, které má mnohem menší listy, silnější lodyhu a roste a zraje rychleji. Konopí seté roste výrazně pomaleji než konopí indické, ale je schopné dosáhnout výšky více než 200 centimetrů během jediné sezóny. Původně se vyskytovalo v Kolumbii, Mexiku, Thajsku a jihovýchodní Asii. Konopí seté je typické nižším množstvím chlorofylu a pigmentu (světlejší zelená barva), které chrání rostlinu před nadměrným slunečním zářením. Tato odrůda vyžaduje oproti konopí indickému více světla. Ačkoliv konopí seté déle klíčí i kvete a výnos je obvykle nižší než u konopí indického, jeho obsah THC je velmi vysoký. Thajské konopí seté dosahuje výšky převyšující s přehledem 200 cm a je vhodnější pro outdoor. Účinek konopí setého je často charakterizován jako povznášející a vysoce energetický. Ovlivňuje hlavně činnost mozku a dodává pocit optimismu. Rovněž poskytuje i úlevu od bolesti.Semena konopí setého z nabídky nejsou určena ke klíčení a následnému pěstování. Semínka jsou balena v obalech pro sběratelské účely. Pěstování konopí je dle platných zákonů ČR zakázáno.

  • indika

   Konopí indické - cannabis indica. Tvoří menší a hustší rostlinu, asi 1m vysokou. Je koncentrovanější na obsah látek, využívá se více jako léčebné konopí. Má spíš uklidňující účinky. 

   více v článku Sativa vs indica

   Konopí indické, cannabis indica, pochází původně ze zemí, které produkují hašiš, jako jsou Afghánistán, Maroko a Tibet. Jsou to rostliny nižšího vzrůstu se širokými listy a tmavě zelenou barvou. Po odkvětu jsou zralé již za 6 až 8 týdnů. Květy mají silnou zemitou chuť a sladkou až ovocnou vůní. Kouř z konopí indického je obecně těžký, způsobující mírnou ospalost díky množství obsahu THC. Konopí indické má kratší vegetační období než konopí seté. Listy obsahují více chlorofylu a barviva, proto jsou listy tmavší než u konopí setého. Výnos je taktéž vyšší, ačkoliv výnos konopí setého má silnější účinky THC. Indické konopí poskytuje relaxaci, odreagování od stresu a celkový pocit klidu a vyrovnanosti. Poskytuje taktéž celkovou úlevu těla od bolesti a často používá při léčbě nespavosti.Různými kombinacemi konopí setého a indického vzniká velké množství hybridů (kříženců). Výsledný hybrid vykazuje typické znaky obou odrůd.Semena konopí indického z nabídky nejsou určena ke klíčení a následnému pěstování. Semínka jsou balena v obalech pro sběratelské účely. Pěstování konopí je dle platných zákonů ČR zakázáno.

  • THC

   THC - tetrahydrokanabinol - je nejvýznamější z látek v konopí. Jako jediná je regulovaná zákonem a to do 0,3% v rostlině. Šlechtěné modely konopí obsahují THC od 7 do 25%. 

   Má výrazné povzbuzující účinky. 

   více o aktivních látkách v konopí

  • CBD

   CBD - kanabidiol - je druhou nejvýznamější látkou v konopí, kterou ale neupravuje ve většině zemí zákon. Modely s vysokém obsahem CBD jsou hitem posledních let. Má silné využití v lékařství. Konopí obsahuje do 1% CBD, některé modely mají však 1.5%. Speciálně šlechtěné CBD modely konopí obsahují i 5% této látky, vždy na úkor THC. 

   Má výrazné tišící účinky. 

   více o aktivních látkách v konopí

 • Možnosti hledání v katalogu

  V kategorii semen marihuany můžete filtrovat podle těchto kritérií

  • umístění - indoor | outdoor | skleník
  • pohlaví semen - feminizované | regulérní
  • balení - počet semen v originálním balení
  • výrobce - seedbanky produkující semena
  • typu kvetení - autoflowering | běžné semena
  • genotypu - cannabis sativa | indica
  • výšky - malé | střední | velké
  • délky kvetení - doba růstu od semínka po květ
  • výnosu - obsah marihuany z rostliny
  • chuť - aroma a chuť genetiky
  • efekt - sedativní nebo povzbuzující účinky
  • ocenění - s oceněním nebo bez něj
  • obsah THC - maximální možné THC v rostlině
  • obsah CBD - průměrný obsah CBD v rostlině
  • léčebné - podle konkrétního využití konopí
  • náročnost - malá | střední | velká

 • Seznam výrobců

  Kompletní seznam výrobců

 • Obaly semen

  Ukázky obalů jednotlivých výrobců

  semena paradise seeds

  semena dinafem

  semena green house

  semena sensi seeds

  semena royal queen seeds

  semena Fair seeds

Pěstování

 • Klíčení semen

  Standardizovaný postup na klíčení semen

  • použijte pěstební místnost se stabilní teplotou 20 stupňů Celsia.
  • použijte zeminu s hodnotou pH ± 7.0. - zemina by neměla být příliš suchá nebo příliš vlhká.
  • do živné půdy v nádobě zasadíte semínko asi 5 mm hluboko. - po výsevu stiskněte lehce zeminu, to podpoří i rašení.
  • sprejujte půdu lehce vodou. - zakryjte nádobu průhlednou folií,nebo použijte plastový skleníček k tomu určený, tak aby bylo dosaženo optimálního skleníkového efektu.
  • po 1 až 10 dnech semínko vyraší na povrch. Nyní odstraňte plastovou fólii nebo plastový kryt.
  • pokropte zem pravidelně vodou, a počkejte až horní vrstva zaschne a následně pokropte opět.
  • po 1 - 2 týdnech budou sazenice dostatečně silné, a pak je vložte je do většího květináče.

  bližší popis jak na klíčení semen

 • Problémy pěstování

  Problémy s klíčením - nejčastější chyby klíčení

  Poblémy semenáčků - komplikace rostlin do 10cm

  Problémy s živinami - žloutnutí listů, fleky na listech, zvadlost

  Problém s kořeny - kořenová hniloba, zápach kořenů

  Nejčastější škůdci 1 - mšice, roztoči, mušky, třásenky, vši, slimáci, tabákový virus

  Nejčastější škůdci 2 - housenky, červi, lesní zvěř + plísně

 • Jaká je klíčivost semen

  Semena šlechtěných druhů konopí mají klíčivost v závislosti na výrobci od 90% do 100%. U technického konopí je klíčivost nižší, asi 60%.

 • Jak na pěstování

  Přejít na Průvodce pěstováním indoor & outdoor

  Kompletní informace o pěstování technického konopí od semínka po finální rostlinu. 

  více v článcích o pěstování