Filtr semen

více/méně filtrů

Cena

93 Kč - 3889 Kč

Vše k nákupu

 • Jaké jsou možnosti platby

  Bankovní převod - platba v CZK nebo EUR.

  Dobírka - platba při převzetí od dopravce nebo na výdejním místě.

  Více o platbách.

 • Jaké jsou možnosti dopravy

  Česká pošta - 89 Kč, Balík do ruky (doručení domů, 1 pokus o doručení, poté uloženo na poště) nebo Balík na poštu (doručeno na Vámi zvolenou pobočku pošty, doba uložení až 15 dní)

  Kurýr PPL nebo GLS - 79 Kč, telefonické avízo o doručení zásilky (SMS + telefonát), 2 pokusy o doručení

  Výdejní místo - 69 Kč, osobní odběr na jednom z 3500 míst v ČR a SK Zásilkovny nebo dle objednávky na naší výdejně v Luhačovicích.

  Více o dopravě.

 • Jak balíme zásilky

  Zásilky balíme do bezpečných bublinkových obálek pro ochranu křehkého zboží. Balíme diskrétně - bez loga či názvu e-shopu. Odesíláme jako Cannapio. Více o balení zásilek.

 • Kvalita a uchování semen

  Semena uchováváme při teplotě mezi 6-7 °C. Nižší teplota a sucho v kombinaci s kvalitní genetikou zaručí vysokou klíčivost až 5 let. Všechna semena jsou kolem 2-3 měsíců stará (zcela výjimečně max. 1 rok) a mají výrobcem uváděnou klíčivost 95-99 % (vyklíčí statisticky 19 semen z 20). Semena mohou být uchována doma i po delší dobu. Více se dozvíte v našem článku Jak uchovat semena a udržet klíčivost.

 • Jaký je stav mé objednávky

  Pokud u nás máte svůj zákaznický účet, stav vaší zásilky můžete vidět po přihlášení do "Můj účet".

  Pokud u nás nejste zaregistrovaní, ke sledování stavu zásilky stačí přejít na sledování objednávky.

  Chcete znát sledovací číslo balíku přímo u dopravce a nemůžete jej dohledat? Prosíme, kontaktujte naši podporu.

 • Mám problém s dopravou

  Pokud jste obdrželi e-mail o expedici zboží a po 2 pracovních dnech objednávku stále nemáte, kontaktujte nás. Pokud jste zákazník ze Slovenska, pak je maximální lhůta 5 pracovních dnů. 

  S kontaktem prosím uveďte vaši adresu a telefonní číslo pro ověření správnosti údajů.

 • Ochrana údajů v eshopu

  Vaše údaje při objednávce jako jméno, adresa a telefon šifrujeme 128-bitovým SSL šifrováním. Tyto údaje slouží výhradně pro potřeby k dodání zboží a nebudou předána žádné třetí straně. Citlivost osobních údajů, které nám sdělujete bereme opravdu vážně a plně respektujeme pravidla GDPR.

 • Legislativa

  Prosíme, respektujte, že nesmíme a nenavádíme k pěstování, ani jinému protizákonnému nakládání s konopím pro výrobu drogy. V roce 2022 vstoupla v ČR v platnost novela o legální hranici kanabinoidu THC v rostlinách konopí. Legální hranice THC v rostlinách konopí v Česku je nyní maximálně 1 %. Pakliže vás tedy zajímá zpracování konopí s obsahem THC nad 1 %, nepodáme vám žádné informace. Mohlo by se jednat o trestný čin "Výroba omamné látky a šíření toxikománie".

  Prodej semen konopí je plně v souladu se zákonem, neboť semena samotná neobsahují zakázané množství THC

  Pěstování konopí s obsahem do 1 % je legální a to do výměry 100ha. Pěstování konopí s obsahem THC nad 1 % je přestupkem při pěstování pro osobní účely pokud počet rostlin nepřekročí zákonem stanovené množství. Pěstování většího množství rostlin, výroba drogy a její distribuce může být trestný čin nebo hrozí peněžitá sankce. 

  Články a veškeré informace k pěstování konopí na našem webu se vztahují výhradně na technické konopí s obsahem THC do 1 %, které rovněž naleznete v eshopu

  Více o legislativě konopí.

Výběr zboží

 • První výběr semen

  Vybíráte semínka konopí poprvé a nevíte si příliš rady? Od toho tu pro vás jsme. Podle čeho vybírat a s čím se seznámit vám objasní nás následující článek.

 • Slovníček pojmů
  • feminizovaná semena

   Jedná se o semena konopí s upravenou genetikou tak, aby byla pravděpodobnost samičí rostliny min. 99 %. Vznik feminizovaných semínek lze považovat za jeden z největších zemědělských úspěchů v oblasti pěstování dvoudomých rostlin. Tato konopná semínka usnadňují celé pěstování, jelikož není potřeba určovat pohlaví rostlin tak, jako je tomu při pěstování z regulérních semen konopí. Pohlaví konopných rostlin je nutné určit včas, jelikož samčí rostliny vylučují pyl, kterým dochází k opylení samičí rostliny - taková samičí rostlina netvoří květy s prykyřicí a kanabinoidy, nýbrž další semena. Feminizovaná konopná semínka se vyrábí z vybraných samičích rostlin, které byly podrobeny výkyvům teplot. Ty způsobují, že rostliny vytváří samčí květy. Pyl z těchto samčích květů se pak shromažďuje a používá k opylení stávajících samičích květů, aby byla zajištěna produkce semen, která neobsahují samčí chromozomy, za to však všechny žádané genetické vlastnosti. Bez samčích chromozomů vyrostou z feminizovaných semen jen samičí rostliny. Při pěstování konopí mají však význam jak samčí, tak samičí květy. Nicméně u těchto semen je výskyt samčích rostlin zcela minimálníWhite Widow je odrůda, jejíž semínka byla mezi prvními vyšlechtěnými feminizovanými semeny a dodnes zůstává velmi oblíbenou. Více o procesu feminizace.

   Výhody: záruka samičí rostliny konopí, velmi nízké procento vzniku nežádoucích hermafroditních rostlin

   Nevýhody: nevhodné pro šlechtění rostlin (kvůli genetické úpravě) a pro tvorbu semen

  • autoflowering semena

   Autoflowering nebo také samonakvétací semena obsahují genetiku Cannabis ruderalis, neboli rumištního konopí. Narozdíl od ostatních druhů, rostliny konopí z autoflower semen přechází do květu automaticky bez ohledu na ročním období. K přechodu do fáze kvetení tedy nepotřebují pokles doby světla na 12 hodin. Do kvetení přechází automaticky, asi 21 den od výsevu. Mohou tak vykvést prakticky kdykoliv mají-li příhodné podmínky. Samonakvétací semínka rostou velmi rychle a s minimálním úsilím. Tyto odrůdy dosáhnou květu už asi za 8 týdnů po vyklíčení. Průměrná doba květu u autoflowering rostlin je 8 týdnů. Vše o autoflower odrůdách si můžete přečíst na našem blogu.

   Výhody: rychlé přepnutí na květ, nezávislost na ročním období

   Nevýhody: rychlý růst = vyšší spotřeba živin, menší výška asi 75 cm

  • regulérní semena

   Regulérní nebo také standardizovaná semena jsou geneticky neupravovaná semena konopí. Jejich vlastnosti se mění pouze tehdy, pakliže jsou z nich šlechtěny přírodní cestou nové odrůdy. Pravděpodobnost samičí rostliny je kolem 50%. Je tedy čistě otázkou přírody, zda vyroste samec nebo samice konopí. Vše o rozdílu feminizovaných vs. regulérních semen konopí se dočtete na našem blogu.

   Výhody: silná genetika, větší výnos, možnost šlechtění a tvorby nových semen

   Nevýhody: pravděpodobnost samičí rostliny pouze 50 % oproti feminizovaným semenům s šancí samice 99 %.

  • indoor

   Indoor pěstování, neboli pěstování uvnitř je po celém světě velmi populární. Není divu, interiérové pěstování konopí má mnoho výhod. Jednou z hlavních je možnost plně řídit podmínky v pěstebním prostoru jako je světlo a jeho frekvence, teplo, zálivka, hnojení či míra čerstvého vzduchu a frekvence větrání. Právě tato výhoda však může být pro některé pěstitele spíše opakem, jelikož plnění požadavků a potřeb rostliny je 100% na nich a nikoliv v rukách přírody. Při indoor pěstování je zcela klíčový správný výběr odrůdy rostlin. Výběr správného indoor gentiky konopí má přímý vliv na vlastnosti rostlin. O indoor pěstování čtěte více na nšem blogu. Semena konopí slouží výhradně pro sběratelské účely. Zásadně nedoporučujeme pěstovat konopí z nabízených semen kvůli možnému porušení platných zákonů ČR. Pěstování či jiná manipulace s konopí s obsahem THC nad 1 % je v ČR protizákonné.

  • outdoor

   Outdoor nebo také venkovní pěstování je vůbec tím nejstarším způsobem pěstování rostlin. Zároveň samozřejmě představuje také nejšetrnější a bezpochyb nejpřirozenější metodu. Růst a prosperování rostlin je zcela řízeno přírodou a aktuálními povětrnostními podmínkami. Například ale před silnějším větrem a deštěm lze rostliny ochránit, pakliže se rozhodnete pro umístění do skleníku. Z hlediska ideálních světelných podmínek pro růst i kvetení rostliny je outdoor pěstování velmi snadné - vše zařídí příroda. Úspěšné outdoor pěstování konopí začíná na jaře, ideálně v období březen-květen a pokračuje většinou až do brzkého podzimu, kdy je čas sklizně. Z konopí se venku daří zejména odrůdám se základem v kmeni Cannabis sativa. Genetiky s tímto základem dorůstají do výšky až 180 cm. Rostliny jsou často také statnější, než-li při indoor pěstování. Nevýhodou je však nebezpečí napadení škůdci v podobě plísní a hmyzu, ale také hlodavců, či dokonce lesní zvěře. Jak na úspěšné outdoor pěstování legálního konopí se můžete dočíst na našem blogu. Semena konopí slouží výhradně pro sběratelské účely. Zásadně nedoporučujeme pěstovat konopí z nabízených semen kvůli možnému porušení platných zákonů ČR. Pěstování či jiná manipulace s konopí s obsahem THC nad 1 % je v ČR protizákonné.

  • model

   Pojem "model" vychází z překladu anglického slovíčka "strain". Toto slovo se používá pro označení šlechtěných odrůd konopí, které ale vycházejí z jedné konkrétní genetiky. Typicky například "White widow" nebo "AK-47" apod. Každý model má své charakteristické vlastnosti jako výšku, košatost, velikost listů, zbarvení, délku kvetení nebo kanabinoidový či terpenový profil. Rozdíly však existují i mezi stejnými modely od různých výrobců - odlišnosti se projevují zejména v obsahu kanabinoidů nebo klíčivosti semen marihuany. 

  • výnos

   Výnos ve spojení s konopím označuje množství sklizeného konopí. Váha sklizně, se zpravidla uvádí ještě před zahájením sušení, tedy v čerstvém stavu. Během sušení dochází k přirozeně ztrátě hmotnosti. Platí, že jde o počet gramů na 1m2 při indoor pěstování.

  • sativa

   Cannabis Sativa je původní název pro Konopí seté. Pochází z oblasti jihovýchodní Asie. Je charakteristické svou výškou až do 3 metrů a štíhlým silným stonkem. Větvění bývá řidší a listy protáhlejšího tvaru. Barva je světle zelená, což je zapříčiněno menším množstvím pigmentu a zejména barviva chlorofylu. Tato vlastnost má svůj důvod - pro Sativu je přirozenější outdoor pěstování, jelikož potřebuje více světla. Venku však bývají rostliny vystaveny silnému slunci - světlejší barva je tak chrání před spálením, jelikož nepřitahuje tolik slunečních paprsků. Výnos bývá nižší, jelikož rostlina netvoří husté trsy květů, jako je tomu u kmene Indica. Nicméně odrůdy Sativa se někdy vyznačují vysokým obsahem psychotropního THC. I to je důvod, proč je tento typ konopí využíván pro léčebné využití, jako konopí výhradně na předpis lékařem či pro výzkumné účely. Semínka jsou balena v obalech pro sběratelské účely. Nakládání, pěstování nebo jiné zneužívání konopí s obsahem THC nad 1 % je v ČR přestupkem či trestným činem! Přečtěte si na našem blogu vše o Cannabis Sativa.

  • indika

   Cannabis Indica neboli Konopí indické. Poznávacím znakem je menší vrůst max. do 1 m a velmi husté větvení s velkým množstvím velkých listů. Indica mívá vyšší výnos, jelikož tvoří krásné velké trsy květů plných pryskyřice, která je bohatá na účinné látky - kanabinoidy a obrovské množství terpenů. Právě terpeny dávají kmenům Indica výjimečné kořeněné, květinové či ovocné aroma i chuť. Barva je obvykle velmi tmavě zelená, někdy dokonce až temně fialová. Indické konopí roste kratší dobu, než-li Sativa. Zrání po odkvětu se pohybuje okolo 6-8 týdnů. Díky vlastnotem, které Indica má začala být křížena s kmeny Sativa, díky čemuž vznikly tzv. hybridy nebo také fifty-fifty strainy, které kombinují to nejlepší z obou původních kmenů. Semínka jsou balena v obalech pro sběratelské účely. Nakládání, pěstování nebo jiné zneužívání konopí s obsahem THC nad 1 % je v ČR přestupkem či trestným činem! Zjistěte, jako další rozdíly mezi kmeny Indica a Sativa jsou! 

  • THC

   THC je zkratkou pro celý název sloučeniny tetrahydrokanabinol. Jedná se o nejvíce zastoupenou látku v konopí. Její obsah v konopí je regulován zákon a legální hranicí je max. 1 % obsahu THC v legálních odrůdách konopí. Nakládání s odrůdámi s vyšším obsahem THC je v ČR zakázáno! Respektujete legislativu svého státu! Více o látce THC a legislativě najdete na nšem blogu. 

  • CBD

   CBD neboli kanabidiol je druhou nejvýznamější a nejvíce zastoupenou látkou v rostlinách konopí. Není psychotropní a nezpůsobuje intoxikaci ani jiné negativní účinky. CBD je legální a zákon v ČR jej nijak nereguluje. Konopí s vysokém obsahem CBD je fenoménem posledních let. Často se využívá v lékařství. Speciálně šlechtěné CBD modely konopí obsahují i 5% této látky a často naprsoté minimum THC. Semena jsou pouze sběratelský předmět. Respektujte legislativu ČR

 • Možnosti hledání v katalogu

  Nevíte-li si rady s hledáním těch správných semen konopí, pomůže vám náš podrobný filtr. V kategorii Semen marihuany můžete filtrovat podle těchto kritérií:

  • umístění - venku | uvnitř | skleník
  • pohlaví semen - feminizovaná | regulérní
  • balení - počet semen v originálním balení
  • výrobce - seedbanky produkující semena
  • typ kvetení - samonakvétací | fotoperioda
  • genotyp - IndicaSativa | Fifty-fifty
  • výška - malá | střední | velká
  • délka kvetení - doba růstu od semínka po květ
  • výnos - vysoký | střední | nízký
  • terpeny - konkrétní terpeny dodávající aroma a chuť genetiky
  • ocenění - s oceněním nebo bez něj
  • obsah THC - maximální možné THC v rostlině
  • obsah CBD - průměrný obsah CBD v rostlině
  • náročnost - malá | střední | velká

  Nebo hledat v dalších oblíbených kategoriích:


 • Seznam výrobců

  Kompletní seznam seedbanek a značek konopných a CBD produktů

 • Obaly semen

  Ukázky obalů některých konkrétních výrobců. Každá seedbanka má svůj unikátní styl balení.

  Seedbanka Cannapio

  Seedbanka Royal Queen Seeds

  Seedbanka Dutch Passion

  Seedbanka Kannabia Seeds

  Seedbanka Pyramid Seeds

  Seedbanka Seedsman

Pěstování