Co znamená autoflower semínka?

Samonakvétací, tzv autoflowering semínka rostou velmi rychle a s minimálním úsilím. Tyto odrůdy dosáhnou květu už asi za 8 týdnů po vyklíčení. Někteří pěstitelé se specializují na pěstování rychle kvetoucích semen, např. Easy Bud. Tato zvláštní semena samonakvétacích rostlin jsou zralá již 56. den po naklíčení semen. Růst tak trvá pouhých 7 týdnů. Rostliny se vyznačují příjemnou vůní a vysokým vzrůstem. 

 
Autoflower odrůdy se nejlépe pěstují v půl litrové nádobě. Semena samonakvétacích odrůd se vkládají do kontejnenerů, až když vyklíčí (ale mohou být vysazeny i přímo).

Pro samonakvétací semínka se využívá v Nizozemí tento postup pěstování: dle našich zkušeností je nejlepší, namočit semena nejprve na 48 hodin ve vodě při pokojové teplotě. Po uplynutí této doby by měly být vidět bílé klíčky vystupující ze semene. Nyní je třeba naklíčené semínka přenést na teplé, ale tmavé místo, kde bude opět asi 48 hodin. Poté byste měli vidět vyrůstající kořínky. Opatrně přemístěte naklíčená semínka do květináčů vysypaných perlitem nebo jemnou zeminou. Naše zkušenosti prokázaly, že pokud lehce orosíte půdu a překryjete ji průhlednou fólií, urychlíte mírně vzejití naklíčených semen. Fólii na několika místech opatrně propíchněte. Snažte se udržovat semena vlhká (rosením), nepoužívejte však příliš mnoho vody, protože přílišné zamokření snižuje růst kořenů. Pokud mají rostlinky dostatečné kořínky (4 – 5 cm) můžete je přesadit do nádoby o větší velikosti. V příštích 6 – 8 týdnech bude zapotřebí je sledovat a hnojit podle potřeby odrůdy.Průměrná doba květu u autoflowering rostlin je 8 týdnů. Více o autoflower odrůdách v článku ZDE.