Co znamená outdoor pěstování

Pěstovaný venku. Modely konopí vhodné do našich klimatických podmínek ven. 

Článek k pěstování outdoor

Pro mnohé milovníky pěstování je jaro tím nejmilejším obdobím celého roku, protože se jedná o roční období, kdy začíná sezóna venkovního pěstování rostlin. K dostání je velký výběr exteriérových rostlin, která jsou vhodná do každého klimatu po celém světě. Z konopí se venku daří zejména odrůdám Cannabis sativa, která dorůstá do výšky až 180 cm. Konopí druhu indica je v holansku pěstováno spíše na balkonech, protože nedosahuje takové výšky. 


Pěstování venku je pro rostlinu nejšetrnější, protože exteriérové podmínky jsou pro rostliny nejpřirozenější hlavně z hlediska dodávky většího množství světla. Není potřeba zabývat se únikem světla, účty za elektřinu, střídáním světla a tmy… Sluneční svit poskytuje mnoho dalších výhod. Na rozdíl od interiérového pěstování, je totiž spodní část rostlin téměř stejně plně vyvinutá jako část vrchní. Nicméně v exteriérových podmínkách hrozí rostlinám spousta nebezpečí v podobě hlodavců, zvěře, povětrnostních podmínek (bouřky, vítr, krupobití, …)I z tohoto důvodu je výhodnější pěstovat rostliny v přenosných nádobách nebo ve skleníku. Je důležité postavit dostatečně vysoký plot a pozemek navštěvovat minimálně jednou za dva týdny, a pokud možno i častěji, protože rostliny je třeba taktéž pravidelně zalévat. Pokud nemáte skleník, raději nepěstujte rostliny hydroponicky kvůli nebezpečí odpařování. Při hledání vhodného místa pro skleník je důležité sledovat, na kterém místě svítí slunce nejdéle a nejvíce. 
Ideální jsou polohy, kde dopoledne svítí v rozmezí od 4 do 10 hodin, ideálně však 5 – 8 hodin. Odhad je opravdu velmi náročný, pokud žijete severně od 30 ° zeměpisné šířky směrem na jih, protože zde jsou dny extrémně krátké. 
Nejvíce světla překvapivě nezískáte na jižní a JZ straně svahu. Výhodné jsou volné plochy na severní straně svahu s dobrou jižní expozicí. Některé knihy uvádí, že rostliny reagují lépe na dopolední slunce než na odpolední, takže pokud máte možnost vybrat si mezi těmito dvěma, dopolední slunce bude jistě lepší. Pokud se rozhodnete pro výstavbu přístřešku pro rostliny, zaměřte se na skleníky, kůlny nebo stavby podobných struktur. Uvnitř by měly být stěny vymalované bílou nebo stříbřitoubarvou, která nepohlcuje světlo.  

Při přesazování rostlin do exteriéru (zahrady) vykopejte velmi hlubokou jámu. To vám umožní pěstovat mnohem vyšší rostliny. Pokud je rostlina velmi hluboko pod úrovní plotu, může vypadat v období sklizně o mnoho menší, než ve skutečnosti je. Kořeny v zemi by měla vždy chránit ještě nádoba, ve které je uložen kořenový bal. Rostlina tak nebude nikdy kořeny v půdě plně vázána. Rostliny pěstované mimo nádobu, tedy volně v zahradě, jsou sice mnohem bujnější, nicméně je nelze nijak přesunovat! Pro venkovní pěstování je tedy opravdu praktičtější, z důvodu snadného transportu, umístění v květináčích, protože je snazší rostliny bleskově skrýt, pokud dojde k nějaké neočekávané návštěvě (opravář, odhadce) nebo události (požár, krupobití, atd.).

Semena outdoor marihuany z nabídky nejsou určena k pěstitelským účelům. Semena konopí slouží výhradně jako suvenýr pro sběratelské účely. Zásadně nedoporučujeme pěstovat konopí z nabízených semen kvůli možnému porušení platných zákonů ČR.