Strom čajovniku ( Tea tree ) semínka cca 30 ks

57 Kč 50 Kč bez DPH

Rating: 10.0/10 (1 hlas)

Čajovníkový strom (Kajeput střídavolistý) neboli Tea Tree není běžný čajovník pro výrobu čaje. Je pěstován pro svůj vysoký obsah silic v listech. 

Info

Strom čajovníku

Čajovníkový strom (Kajeput střídavolistý) neboli Tea Tree není běžný čajovník pro výrobu čaje. Je pěstován pro svůj vysoký obsah silic v listech. Tyto silice jsou nejsilnější přídodní antiseptikum na světě a jsou využívány v mnoha léčebných přípravcích. Jeho antibakteriální účinky se aplikují na mnohé problémy s pokožkou, např. na akné, při lupénce, ekzémech nebo při svědění. Významné jsou i antimykotické a protiplísňové účinky, které se využívají například při plísňových onemocnění nohou, nehtů a kůže. Esenciální olej je uvolňuje při mechanickém poškození listu, například zmáčknutím. Drobné váčky s obsahem léčivých silic praskají a uvolňují rychleprchající směs téměř 100 různých esenciálních látek! Tento olej se nanáší přímo na kůži nebo se užívá vnitřně.

Zajímavý je také barvou kůry. Ta je na povrchu bílá a zakrývá černý kmen. V řečtině je proto druh nazýván jako melaleuca což doslova znamená: černo-bílý. Čajovníkový strom také odpuzuje hmyz, především vši a klíšťata. Svůj původ má v močálech austrálie, ale nyní si ho můžete vypěstovat i vy doma.

Návod k pěstování rostliny

Druh
Strom
Kategorie
Exotické rostliny

Zákazníci také koupili