geraniol Je zde 121 semen

Aroma (chuť): nasládlé květinové s ovocnými tóny

Přispívá k léčbě: neurologických onemocnění - zejména neuropatie

Co je Geraniol?

Geraniol je jedním z méně známých terpenů, jeho schopnosti a vlastnosti jsou však stejně skvělé, jako u známějších vonných silic. Největší koncentraci geraniolu byste našli v citronech, a překvapivě také i v tabáku. Aroma je poměrně netypické sladké květinové až ovocné, doplňují jej tóny broskve, švestek a růže.  

geraniol

Účinky terpenu Limonen

Velmi slibnými vlastnostmi se zdají být zejména účinky využitelné v neurologii. Geraniol se osvědčil jako silný neuroprotektant a antioxidant, díky čemuž by se v budoucnu mohl využívat pro prevenci i doplňkovou léčbu nejrůznějších neurologických obtíží, včetně například neuropatie. 

Pro svou květinovou, velmi příjemnou vůni se využívá hojně i v kosmetickém průmyslu či jako účinný repelent proti hmyzu. 

Terpeny v konopí - léčebný potenciál

Léčebné konopné terpeny jsou důležité pro kvalitní medicínské semena marihuany. Jedná se o vonné látky, které zapůjčují konopí své unikátní aroma. Terpeny v konopí jsou schopné reagovat s kanabinoidy jako je THC, CBD, CBG, CBN. V lidském těle tak během účinků z léčebného konopí dochází k moha pozitivním reakcím, a to hlavně díky schopnostem endokanabinoidního systému, pro který jsou kanabinoidy jako stvořeny.

na stránce