humulen Je zde 391 semen

Aroma (chuť): zemité, štiplavé s tóny koření

Přispívá k léčbě: alergií, astmatu, zánětů dutin, nosohltanu, průdušek a průdušnice

Co je Humulen?

Humulen představuje typického zástupce kořeněných a zároveň zemitých vonných silic. Ve velké míře jej obsahuje zejména chmel, můžeme ho však najít také v zázvoru, hřebíčku nebo koriandru. Jeho aroma je poměrně dost výrazné. 

humulen

Účinky terpenu Humulen

Humulen je ceněn zejména pro své antibakteriální a protizánětlivé účinky. Díky tomu bývá tento terpen využíván při inhalaci léčebných par pro uvolnění horních i dolních cest dýchacích. Jeho schopnosti tak ocení lidé trpící častými záněty dutin, nosohltanu, průdušek  či průdušnice. Studie ve Frontiers in Pharmacology dokonce zjistila, že humulen snižoval zánět spojený s alergií, což ve velkém procentu případů vede až k astmatu. V budoucnu by tak humulen mohl představovat jednu z možností podpůrné léčby tohoto onemocnění. 

Terpeny v konopí - léčebný potenciál

Léčebné konopné terpeny jsou důležité pro kvalitní medicínské semena marihuany. Jedná se o vonné látky, které zapůjčují konopí své unikátní aroma. Terpeny v konopí jsou schopné reagovat s kanabinoidy jako je THC, CBD, CBG, CBN. V lidském těle tak během účinků z léčebného konopí dochází k moha pozitivním reakcím, a to hlavně díky schopnostem endokanabinoidního systému, pro který jsou kanabinoidy jako stvořeny.

na stránce