kamfen Je zde 63 semen

Aroma (chuť): bylinné s lehkým náznakem pižma

Přispívá k léčbě: kožních problémů (akné, ekzémy, psoriáza i běžné vyrážky) 

kamfen

Co je Kamfen

Kamfen je další terpen ze skupiny silic, jež vás svým aromatem snadno a rychle přenesou na svěží procházky lesem a čerstvém vzduchu. Vůně tohoto terpenu připomíná aroma jehličnanů. Lehké tóny pižma pak dotvářejí pocit, jako byste stáli uprostřed lesa po letním dešti. 

Účinky terpenu Kamfen

Velkým přínosem se kamfen stal v medicíně, a to zejména díky svým mimořádně silným antioxidačním schopnostem. Těmi však disponuje až po smíchání s vitamínem C. Významným doplněk a složkou pro léčivé prostředky, se tak stal primárně v dermatologii, kde se používá jako topický přípravek při léčbě kožních problémů, jako jsou ekzémy či psoriáza. 

Terpeny v konopí - léčebný potenciál

Léčebné konopné terpeny jsou důležité pro kvalitní medicínské semena marihuany. Jedná se o vonné látky, které zapůjčují konopí své unikátní aroma. Terpeny v konopí jsou schopné reagovat s kanabinoidy jako je THC, CBD, CBG, CBN. V lidském těle tak během účinků z léčebného konopí dochází k moha pozitivním reakcím, a to hlavně díky schopnostem endokanabinoidního systému, pro který jsou kanabinoidy jako stvořeny.

na stránce