karyofylen Je zde 821 semen

Aroma (chuť): kořeněné pepřové s tóny dřevin

Přispívá k léčbě: zánětů dýchacích cest, bolesti

Co je Karyofylen?

Karyofylen je přítomný zejména v koření, bylinách, a také hojně v zelenině. Konkrétně byste jej našli v hřebíčku, skořice, bazalce thajské a černém pepři. Právě pepřová vůně je pro tento terpen charakteristická, mísí se s dřevitými tóny a působí velmi svěže.

karyofylen

Účinky terpenu Karyofylen

Velké množství teprenů disponuje protizánětlivými účinky, ani u karyofylenu tomu není jinak. Je tedy velmi vhodný například při aromaterapiích pro osoby trpící častými záněty horních cest dýchacích. Protizánětlivost ve spojení s analgetickými účinky karyofylenu, by také mohla pomoci se zmírňováním bolesti různého původu, ať už spojené se zánětem nebo nervovou soustavou, chronické či akutní. 

Zajímavostí je, že karyofylen je zatím jediný známý terpen, který dokáže přímo ovlivňovat endokanabinoidní systém a interagovat s jeho receptory, konkrétně tedy receptory CB2. 

Terpeny v konopí - léčebný potenciál

Léčebné konopné terpeny jsou důležité pro kvalitní medicínské semena marihuany. Jedná se o vonné látky, které zapůjčují konopí své unikátní aroma. Terpeny v konopí jsou schopné reagovat s kanabinoidy jako je THC, CBD, CBG, CBN. V lidském těle tak během účinků z léčebného konopí dochází k moha pozitivním reakcím, a to hlavně díky schopnostem endokanabinoidního systému, pro který jsou kanabinoidy jako stvořeny.

na stránce