Šalvěj - 100% přírodní esenciální olej 10mlUkaž větší

Šalvěj - 100% přírodní esenciální olej 10ml

119 Kč 98 Kč bez DPH

Rating: 9.5/10 (2 hlasů)

Pěstík

Skladem ihned (do 30.07 u vás)

Šalvějový olej je ideální volbou pro stimulaci a uvolnění dýchacích cest. Pomáhá taktéž ke zkrášlení pokožky.

Info

Popis produktu

Šalvějový olej (Salvia officinalis) 10ml

Náš organicky vytvořený esenciální olej ze šalvěje, také nazývaný jako běžný šalvějový olej a dalmatský šalvějový olej, se destiluje z čerstvých listů vytrvalé byliny šalvěj lékařská pocházející ze středomořské oblasti.

Tato bylina, známá také jako zahradní šalvěj, pravá šalvěj a kulinářská šalvěj, získala své jméno podle latinského slova „salvere“, což znamená „spása“, a je známá svými léčebnými vlastnostmi.

Mnoho Američanů zná šalvěj lékařskou jako sušenou bylinu, která se přidává na Díkůvzdání do nádivky a zvýrazňuje její chuť.

Je to bylina staré pověsti, oceňovaná jako kulinářská i léčivá rostlina. Šalvěj, která se jmenuje latinsky salvere „zachránit“, má dlouhou historii jako léčivá rostlina a jako taková byla uvedena v dílech Theophratus. To bylo hodně v důkazech v římských dobách, opět pro léčebné účely, ale bylo dobře zavedeno hlavně jako kulinářská bylina ve středověké Anglii.


VÝHODY POUŽÍVÁNÍ OLEJE


Povaha šalvějového oleje z něj činí ideální volbu pro stimulaci a vyvážení nervů, zmírnění vlhkosti v přetížených svalech, dýchacích cestách a pro kožní problémy způsobené nadměrným pocením.

Šalvějový olej je také známý pro zkrášlení pokožky, známý jako přirozený regulátor mazu a může být aplikován na stejný účinek na zralou a mladistvou pleť díky vyrovnávacímu účinku na oba typy pleti.

Esenciální olej z šalvěje je také výborný v tom, že podporuje paměťové funkce a zlepšuje kognitivní funkce. Šalvějový olej může být také smíchán v masážním oleji pro použití na břiše, aby zmírnil bolestivou menstruaci.

V přírodní parfumerii se běžný éterický olej používá pro výrobu kolínské vody, bylinných tónů, chypresů, pánských aroma a posvátných parfémů a kadidel. Emocionálně a energeticky má šalvějový olej chladicí a sušící energii, která pomáhá uvolnit mysl, uklidnit úzkost a depresi a vyvolat klid a klid.

Druh
Šalvěj
Objem
10 ml
Terpeny
geraniol, pinen, limonen, terpinolen, linalool

Zákazníci také koupili