Hřebíček - 100% přírodní esenciální olej 10mlUkaž větší

Hřebíček - 100% přírodní esenciální olej 10ml

109 Kč 90 Kč bez DPH

Rating: 10.0/10 (1 hlas)

Pěstík

Skladem ihned (do 02.08 u vás)

Hřebíčkový olej se vyznačuje jedinečnou kořenitou vůní. Obsahuje Eugenol, který má důležité uplatnění v moderní stomatologii.

Info

Popis produktu

Hřebíčkový olej (Syzygium aromatum) 10ml

Náš organicky vytvořený éterický hřebíčkový olej je destilován párou z kvetoucích karmínových pupenů stálezeleného stromu Eugenia caryophyllata (Syzygium aromatum), který roste v lesích v Indonésii. Díky bohaté, teplé, sladce pikantní vůni nabízí hřebíčkový olej řadu výhod v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu.


Díky výjimečným antioxidačním schopnostem a účinnosti jako doplňku stravy byl hřebíčkový olej zařazen do mnoha zdravých receptů. Hlavní chemickou složkou oleje je Eugenol, který je také zodpovědný za silnou vůni hřebíčkového oleje.

Eugenol je také důležitou molekulou pro moderní stomatologii, který se dnes ve farmaceutických výrobcích vyskytuje při bolestech zubů a dásní.


VÝHODY POUŽÍVÁNÍ OLEJE


Esenciální hřebíčkový olej se nejčastěji používá při léčbě menších bolestí a zánětů, zejména při bolestech spojených se zubními problémy. Esenciální hřebíčkový olej je kořenitý, se silným antioxidačním účinkem, zejména při sezónních onemocněních, když se snaží minimalizovat nežádoucí bakteriální, virové nebo plísňové onemocnění.

Je také vhodný pro podporu zdravého imunitního systému. Hřebíčkový olej je nesmírně prospěšný pro normální funkci trávícího traktu.

Esenciální hřebíčkový olej se skvěle mísí s éterickými oleji ze dřeva, koření, citrusů, květin a bylin. Může pomoci při zlepšování vůně směsí a formulací, které mají „léčivou“ nebo nepříjemnou vůni. Dále  je také skvělý pro použití v domácích vonných směsích.

Díky kořeněné povaze silice hřebíčkového oleje podporuje větší sebevědomí a zvyšuje důvěru během náročných časů nebo neočekávaných problémů. Hřebíčkový olej je také považován za afrodiziakum.

Druh
Hřebíček
Objem
10 ml
Terpeny
karyofylen, myrcen, humulen

Zákazníci také koupili