Zázvor - 100% přírodní esenciální olej 10mlUkaž větší

Zázvor - 100% přírodní esenciální olej 10ml

229 Kč 189 Kč bez DPH

Rating: 8.7/10 (3 hlasů)

Pěstík

Skladem ihned (do 19.01 u vás)

Zázvorový olej má mnoho léčebných účinků. Díky jeho zahřívacím a povzbuzujícím vlastnostem působí dobře na trávení, stav mysli. Navíc je vhodný při nachlazení a zlepšuje krevní oběh.

Info

Další balení

Papája - 100% přírodní esenciální olej 10ml

149 Kč

Popis produktu

Zázvorový olej 10ml


Zázvorový olej se extrahuje z kořenové hlízy zázvorové rostliny. Zázvor pochází původně z Indie a Číny. Esenciální olej se získává ze sušených mletých kořenů.

Zázvor je po tisíce let oceňován pro jeho léčebné a kulinářské vlastnosti, zejména ve starověké čínské, indické a řecké civilizaci. V ayurvédské medicíně je zázvor považován za klíčovou rostlinu. 

Zázvorový olej má jemnou konzistenci. Voní citrónově, dřevitě a velmi čerstvě. 

VÝHODY POUŽÍVÁNÍ OLEJE


Zázvorový olej je velmi zahřívací a povzbuzující. Je vhodný při nachlazení a používá se především v chladných měsících, protože vnitřně zahřívá a bojuje s bacily a při nachlazení horních dýchacích cestZlepšuje krevní oběh a ulevuje od bolesti. Díky svým uklidňujícím a zahřívacím vlastnostem můžete využít k léčbě zažívacích potíží

Je známý pro své protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Zázvoroný olej je dobré zředit s nosným olejem, jako je například olivový nebo kokosový olej. Také se dobře mísí s citrusovými, bergamotovým nebo ylang ylang esenciálním olejem.

Je vhodný na masáže a při bolestech svalů. Můžete jej použít i do aromalamp. Často se používá na přípravu mýdel, krémů nebo parfémů.

Díky zahřívacím a stimulačním vlastnostem slouží jako přirozené afrodiziakum. Zázvorový olej má příznivý vliv na stav mysli i těla, je známý jako přírodní antidepresivum.

Zázvorový olej zvyšuje sexuální touhu, pomáhá při řešení problémů jako je impotence a ztráta libida. 

Zázvorový olej může být fototoxický, proto jej nepoužívejte na pokožce, která bude vystavena na slunci do 24 hodin po aplikaci oleje.

Druh
Zázvor
Objem
10 ml