Banánovník Dwarf Cavendish - semínka 5 ksUkaž větší

Banánovník Dwarf Cavendish - semínka 5 ks

52 Kč 45 Kč bez DPH

Rating: 7.0/10 (3 hlasů)

Banánovník Dwarf Cavendish jak je často nazýván je zakrslý druh banánovníku, který je vhodný pro domácí pěstování. Rostlina dorůstá do maximální výsky 1,5 m, je proto vhodná do jakéhokoli interiéru. Plodí a kvete již 3.rokem a tak se můžete dočkat i vlastních plodů. 

Info

Banánovník Dwarf Cavendish

Banánovník Dwarf Cavendish jak je často nazýván je zakrslý druh banánovníku, který je vhodný pro domácí pěstování. Rostlina dorůstá do maximální výšky 1,5m, je proto vhodná do jakéhokoli interiéru. Plodí a kvete již 3.rokem a tak se můžete dočkat i vlastních plodů. Z chorob u nás napadá banánovník asi jen sviluška, dá se řešit běžným postřikem.

Semena mají velmi tvrdý obal, pro urychlení klíčivosti je dobré obal narušit pilníkem. Namočíme je 2 dny do vody, vyséváme při telotách 23-25°C, zahrneme asi 2 cm do substrátu. Můžeme také nechat naklíčit ve vatě. Přesazujeme v 10 cm. Substrát umístíme do pařeniště. Rostlina vyžaduje větší a hlubší květináč. Semena klíčí asi 7-20 dní vyjmečně až 100 dní.

Indoorovému banánovníku dopřáváme teploty +20°C po celý rok, Mrazuvzdorné druhy zvládají teploty až do -17°C. Banánovník vyžaduje vydatnou zálivku, pozor však na přemokření. Abychom zamezili přemokření při kterém uhnívají listy, vytvoříme v květináči drenáž. Že má banánovník dostatečnou zálivku poznáme dobrou tmavě zelenou barvou listů. Pokud jsou světlé, zálivka není dostatečná.

Banánovník je jednoletá bylina, roste tedy poměrně rychle. Během jednoho roku vyroste mateřská rostlina, která uhyne a od kořenů vzroste rostlina nová. Uhynulou rostlinu je nutné odřezat, aby mohly bezproblému vyrůst nové výhonky. Poprvé plodí už 2-3 rok. V případě mrazuvzdorného banánovníku vysazeného na zahradě, je nutné ho na zimu obalit listím nebo slámou, čímkoli, co ho uchrání před chladným větrem.

Druh
Banánovník
Kategorie
Exotické rostliny

Zákazníci také koupili