Melounová papája (rostlina: Papaya carica) - semínka 4 ks

23 Kč 20 Kč bez DPH

Rating: 0.0/10 (0 hlasů)

Papája je asi 10 metrů vysoký strom, vzhledem připomínající palmu. Plod má oválný až hruškovitý tvar a je asi 15 - 20 cm velký, zelenožluté barvy. Uvnitř se nachází oranžová dužnina s malými kulatými černými semínky, soustředěnými uprostřed. Prokázána byl účinek proti otokům. 

Info

Melounová papája

Papája je asi 10 metrů vysoký strom, vzhledem připomínající palmu. Plod má oválný až hruškovitý tvar a je asi 15 - 20 cm velký, zelenožluté barvy. Uvnitř se nachází oranžová dužnina s malými kulatými černými semínky, soustředěnými uprostřed. Prokázán byl účinek proti otokům. Papája je používána při trávících potížích, zánětech a vředech v oblasti žaludku a dvanáctníku a také při nedostatečné činnosti slinivky. Enzymové preparáty s obsahem papainu se používají v doplňkové léčbě revmatismu.

Pěstování: Semínka zasejte do výživného zahradnického substrátu, ten pravidelně hnojte nejlépe hnojivy se stopovými prvky. Pro rychlý růst plodů je vhodné semena umístit do skleníku. Daří se jí na slunném teplém stanovišti s dostatečnou vlhkostí.

Druh
Papája
Kategorie
Exotické rostliny

Zákazníci také koupili