Kořeny konopí: tradiční terapie s budoucím potenciálem pro léčbu zánětů a bolestí

  • Konopí dokáže pomoci při mnoha onemocněních.
  • O tom, že kořen této rostiliny byl v medicíně využíván již od 17. století, však ví už jen málokdo.

Úvod

Rostlina konopí má dlouhou historii lékařského využití, která sahá zpět několik tisíciletí. Terapeutický potenciál kořenů konopí však byl v moderní době převážně ignorován.

Účinné látky

V prvním století Pliny the Elder v díle Přírodní Dějiny napsal, že odvar z kořene ve vodě by mohl použít k ulehčení tuhosti v kloubech, pro léčbu dny a pro léčbu souvisejících problémů.

V 17. století někteří bylinkáři doporučovali kořen konopí k léčbě zánětu, bolesti kloubů, dny a dalších problémů. V této oblasti došlo k nedostatečnému výzkumu, přičemž pouze několik studií zkoumalo složení kořene konopí a jeho zdravotní potenciál.

Aktivní sloučeniny identifikované a naměřené v kořenech konopí zahrnují triterpenoidy driedelin (12,8 mg / kg) a epifriedelanol (21,3 mg / kg); alkaloidy, kanabistivin (2,5 mg / kg) a anhydrokanabisativin (0,3 mg / kg); karvon a dihydrokarvon; N- (p-hydroxy-p-fenylethyl) -p-hydroxy-trans-cinnamamid (1,6 mg / kg); různé steroly, jako je sitosterol (1,5%), campesterol (0,78%) a stigmasterol (0,56%); a další vedlejší sloučeniny, včetně cholinu.

Je třeba poznamenat, že kořen konopí není významným zdrojem Δ9-tetrahydrokanabinolu (THC), kanabidiolu nebo jiných známých fytocannabinoidů.

Závěr

Současné dostupné informace o farmakologii kořene konopí poskytují významnou podporu historickým a etnobotanickým tvrzením o klinické účinnosti. To jistě naznačuje potřebu přezkoumání celých kořenových přípravků na zánětlivé maligní stavy, které využívají moderní vědecké techniky

konopí semena marihuany závislost

Zdroje: “Cannabis Roots: A Traditional Therapy with Future Potential for Treating Inflammation and Pain.” Mary Ann Liebert, Inc., Publishers, www.liebertpub.com/doi/10.1089/can.2017.0028.

Autor: Natasha R. Ryz

O čem píšeme

  • Články z kategorie Aktuální témata, CBD a Bolest mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 08/15/18