Recept: Konopné mandlové mléko

  • Recept: Konopné mandlové mléko
  • Léčebné konopí je možné aplikovat mnoha způsoby, například v mléku.

 

Konopné mléko je pro pacienty užívající léčebný kanabis nedílnou součástí domácí lékárničky. Dá se použít například k snídani s cereáliemi, k přípravě kávy latte, do zdravých smoothies, omáček nebo jako přísada do pečení. Na rozdíl od konopného oleje, který je vysoce kalorický, má konopné mléko mnohem větší obsah vody a můžete ho tak použít ve větším množství, přičemž koncentrace léčebných kanabinoidů zůstane stejná.

Nicméně, kvůli nižšímu obsahu tuku v mléku nemusí být aktivace a navázání molekul THC natolik efektivní, jako u konopných olejů. Pokud berete své nutriční potřeby vážně a chcete přidat další účinnou pomůcku do vašeho léčebného arzenálu, čtěte dále.

Dnes pro vás máme recept na chutné, zdravé a efektivní mandlové mléko obohacené o kanabinoidy.

mléko z marihuany recept

Cannamandlové mléko!

Ingredience:

  • 62 gramů mandlí
  • 500 ml vody
  • Nadrcené květy léčebného konopí (množství záleží na vás, podle žádané potence. Doporučuje se 1 gram kvalitního materiálu)

Postup:

Mixujte vodu s mandlemi v mixéru vaší volby, dokud nebude výsledný mix připomínat mléko. Namixované mléko přeceďte přes sítko nebo tenkou tkaninu, nalijte do kastrolu a přiveďte k varu. V momentě varu přidejte nadrcený kanabis a ihned snižte teplotu. Nechte mix slabě vřít po 45 minut a míchejte. Hotové mléko naposledy profiltrujte a můžete servírovat nebo odložit na pozdější užití místo klasického mléka, například jako přídavek do vašich oblíbených receptů.

Poznámky:

Pro výrobu konopného mléka můžete použít mléka kravské, kozí, kokosové, rýžové, sójové a podobně. Jako pravidlo vždy platí, že čím vyšší obsah tuku v mléku, tím kvalitnější navázaní molekul léčebných kanabinoidů, například THC a CBD, a tím pádem také účinnější léčebný efekt. Pokud chcete použít klasické kupované mléko, prostudujte si před koupí informace o nutričních hodnotách na obalu a použijte stejnou metodu infůze, jakou jsme popsali výše.

*Dávkování konopných poživatin může být nevyzpytatelné. Při aplikaci výsledného produktu vždy postupujte opatrně, začněte s malou dávkou a počkejte minimálně dvě hodiny, než aplikujete další. Vždy dbejte na vlastní uvážení. Veškeré informace v tomto článku jsou pouze informačního charakteru, určeny pro uživatele legálního konopí na předpis. Nikdy neřiďte pod vlivem medicínského konopí.

Obrázky: choice.com.a marijuanacenter

Zdroj: leafly.com

přidej komentář

Zboží k článku

Komentáře

Okomentuj příspěvek, přidej hodnotný komentář.

Přidat vlastní komentář


  • Články z kategorie Recepty, návody, tipy & triky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.