5 Odrůd Konopí pro Aktivní Dny

  • 5 Odrůd Konopí pro Aktivní Dny
  • Hledáte odrůdy konopí jako dělané pro dny plné venkovních aktivit nebo kreativní práce? Potom se určitě podívejte na náš výběr pěti odrůd, které jsou pro tyto účely jako stvořené.

Medicínský kanabis je možné používat téměř jakkoli a pokud s ním umíte zacházet, pomůže vám třeba spokojeněji usínat, soustředit se při práci, zmírnit úzkost například před veřejným projevem nebo stresující událostí nebo obohatit představivost při kreativní práci.

Ať už jste pacientem nebo rekreačním uživatelem, léčebné konopí se vám zkrátka může hodit jako bylinná pomůcka či „doplněk kanabinoidní stravy“ v mnoha různých situacích, nemluvě o celé řadě fyzických kondicí, které je tato všestranná bylinka schopná zmírnit či rovnou vyléčit. Pokud potřebujete vybrat odrůdu na míru šitou vašim potřebám, doporučujeme vám pohrát si s filtrem na našem e-shopu, který vám pomůže správný výběr nasměrovat.

Dnes se podíváme na 5 odrůd léčebného konopí, které jsou podle stovek recenzentů ze serveru Leafly perfektní pro aktivně strávené dny nebo chvíle, kdy zkrátka potřebujete zdravě „nakopnout“.

1. Amnesia Haze

Dnes již legendární sativa Amnesia Haze, zpopularizovaná napříč Holandskými coffee shopy po svém umístění na první příčce Cannabis Cupu 2004 je perfektní volbou pro ty, kteří chtějí začít den plni energie a navíc s úsměvem od ucha k uchu. Citrusový nádech finálních květů plných terpenů typu limonen mnohým uživatelům slouží jako výborný, bylinný „energiťák“.

Genetika odrůdy Amnesia Haze může být vystopována až k původním landrace odrůdám z Jamajky a jižní Asie.

Padatar: „Vynikající, cerebrálně působící strain. Prvotní efekt u mě trvá většinou zhruba ¾ hodiny, kterou nevyhnutelně strávím plný energie a mám chuť tvořit. Citrusový nádech a výsledná chuť je taky super a musím říct, že si na ni začínám dost zvykat. Skvělá odrůda pro každodenní užití i pro ty, kteří trpí lehkými mentálními poruchami či úzkostí, jako já.“


sativa konopí aktivita

 

2. Chocolope

Od slavné Haze můžeme přeskočit rovnou ke kříženci Cannalope Haze a Chocolate Thai týmu DNA Genetics, jejichž výslednou kombinací vznikla silně euforická Chocolope. Chocolope vypěstovaná ve správných podmínkách nabízí sladké aroma s nádechem kávy. Uživatelé si chválí mocný, euforický efekt plný energie a také pozitivní efekt v případě potřeby zlepšení nálady nebo snížení úzkosti.

Uniqueeye: „Za mě zkrátka TOP! Jako spisovatel/fotograf/umělec užívám své konopí z 90% přes den. Kafe si ráno nedělám, zato moje přítelkyně si do mě občas ráda rýpne s hrnkem kávy v ruce, když mě vidí v posteli potahovat Chocolope z vaporizéru. Pár potáhnutí z vapa je většinou vše, co ráno potřebuji, abych se příjemně vyplazil z postele. Sativa jak má být.“

  • Semínka odrůdy Chocolope jsou dostupná u nás v nabídce od seedbanky DNA Genetics i Natural Seeds.

3. Super Silver Haze

Super Silver Haze je bez přehánění odrůda našlapaná úspěchem – tři po sobě jdoucí ročníky byla zvolena výhercem Cannabis Cupu magazínu High Times a od té doby se těší zájmu pacientů i rekreačních uživatelů. A není se čemu divit – tato energetická sativa vzešla na svět kombinací neméně legendárních odrůd SkunkNorthern Lights a Haze. Uživatelé si chválí zejména cerebrální efekt ideální pro aktivně strávené dny. Pacienti si na druhé straně chválí také značné podpoření apetitu.

Whodat124: „Tahle sativa patří mezi moje TOP 3 hned vedle Jacka Herera a Strawberry Cough. Pomocí Super Silver Haze si léčím hlavně úzkost a stejně jako ostatní recenzenti dne vnímám její účinek jako psychicky velmi pozitivní a plný energie. Zároveň však v průběhu účinku zůstávám klidný a soustředěný, což se mi u ostatních sativ moc nedaří. Rozhodně doporučuji.“

  •  Semínka odrůdy Super Silver Haze můžete objednávat u nápo 18ks značky Mr. Nice

sativa konopí energie

4. Green Crack

Pokud je řeč o léčebném konopí hodícím se pro aktivně strávený den, nelze z debaty vynechat silně stimulující a mentálně osvěžující Green Crack. Podle mnohých uživatelů se jedná o naprosto ideální odrůdu pro užívání přes den. Lákavé je také zajímavě pikantní, svěže ovocné, mangové aroma. Odrůda vznikla kombinací slavného Afghani a Skunk 1.

Ajax0446: „Z této odrůdy jsem měl nejprve upřímně malinko strach. Většina sativních odrůd na mě působí zvláštně a jsem po nich náchylný k pocitům úzkosti. Nicméně, Green Crack jsem otestoval dávkou asi půlky jointu a byl jsem velmi mile překvapen pocitem plným optimismu. Vlna motivace mě následně doslova pohltila a nevěděl jsem, jestli dřív začít hledat novou hudbu, ukuchtit si nějakou dobrotu, začít cvičit nebo se pustit do práce. Ve středních dávkách je Green Crack naprosto vynikající.

  •  Semínka odrůdy Green Crack můžete objednávat u nás ve feminizované verzi seedbanky Humoldt

5. Moby Dick

Pro zakončení se podíváme na jednu z doposud nejsilnějších sativ, které byly kdy vyšlechtěny – Moby Dick od seedbanky Dinafem. Moby Dickvznikl křížením White Widow, odrůdy s převahou genetiky indika, a Haze, již zmíněné, energeticky působící sativy.

CaptainAhab: „Moby Dick je fascinující hybrid s převahou sativy. Pokud je tato odrůda vypěstovaná správně, obsahuje kanabinoidy THCV, které se podle mě v konečném účinku projevují ve velmi zvláštně, ale příjemně psychedelicky působícím stavu. Líbí se mi i fakt, že účinek trvá mnohem déle, než u ostatních odrůd. Jako velmi zkušený, dlouholetý uživatel léčebného konopí označuji Moby Dicka za moji oblíbenou odrůdu.“

*Veškeré informace v tomto článku jsou čistě orientačního charakteru. Za popsané účinky, vlastnosti odrůd a informace podané osobami na serveru Leafly neručíme.

Zdroj: https://www.leafly.com/

Obrázky: summitdaily.com cloudfront.net mages-1.medium.com

přidej komentář

Zboží k článku

Komentáře

Okomentuj příspěvek, přidej hodnotný komentář.

Přidat vlastní komentář


  • Články z kategorie Druhy a modely mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.