Jak nesmrdět po kouři? (5 Tipů, jak se zbavit zápachu Marihuany)

  • Jak nesmrdět po kouři? (5 Tipů, jak se zbavit zápachu Marihuany)
  • Zápach cigaretového nebo konopného kouře může některým z nás v určitých situacích zavazet
  • Dnes se podíváme na několik tipů a triků, jak se zbytečnému zápachu po kouření vyvarovat nebo se ho přímo zbavit

Následující seznam tipů a triků proti zápachu kouře je použitelný jak proti kouři cigaretovému, tak konopnému. Sepsán byl zkušeným konopným nadšencem, uživatelem a také redaktorem serveru zabývajícího se vším okolo léčebného konopí, Leafly.

Finty proti zápachu aneb „jak nesmrdět“

„Osobně jsem nikdy nepatřil k těm, kteří by fakt, že jsou zrovna pod vlivem konopí, dávali jasně, rádi a veřejně najevo. Ne, že bych se za svůj zvyk styděl, jen se mi prostě nechce vnímat tiché předsudky okolojdoucích lidí.

Abych se proti prazvláštním pohledům některých „předsudkářů“ ubránil, beru si s sebou vždy do kapsy pár vychytávek, které mi umožňují zapadnout do střízlivého davu zkušeně jako ninja, kterému nesvítí oči a nikdo ho nemůže vyčmuchat. A protože si vás převelice vážím, tak vám svůj seznam speciálních věciček ukážu.

Jak jednou řekl jeden moudrý muž: ‚Buď připraven vždy. Jedině potom se nebudeš muset nikdy připravovat.‘ Ten moudrý muž jsem já. Právě teď. Nemáte zač.

1. Kapky do očí

Naprosto základní věcí, kterou byste si s sebou měli napakovat, jsou kapky do očí. Nevím, jak to máte vy, ale mně po pár potáhnutích naprosto vždycky totálně zrudnou oči. Proto taky bez kapek do očí nevytáhnu paty z domu, mám je vždy po ruce v autě a pár náhradních doma v šuplíku.

S kapkami do očí se vyplatí trochu zaexperimentovat a vyzkoušet nejdříve pár různých druhů. Ne všechny kapky fungují stejně dobře a po stejně dlouhou dobu. Jednou se mi stalo, že jsem se trochu přepočítal (podpočítal?) se silou jednoho modelu a hned poté šel na večeři s rodiči a rodinkou. Kapky do očí jsem před vchodem do restaurace samozřejmě použít nezapomněl, avšak světe div se, kapky nezafungovaly. Celou večeři jsem tak mžoural okolo rudě zapáleným pohledem. To nechcete.

V případě, že nosíte kontaktní čočky, berte si s sebou v každém případě i zvlhčující kapky pro ně určené. Jen proto, že oči nemáte rovnou červené, neznamená, že je nemáte taky pekelně vyschlé.  V případě, že si nejste jisti, můžete se vždy spolehnout na heslo: Pokud vám vyschlo v puse, pak máte s dost velkou pravděpodobností vyschlé taky oči.

2. Dezinfekce a krém na ruce

Mám ve zvyku kouřit blunty. Tím pádem moje ruce pochopitelně neustále voní jako tráva a tvrdá práce. Je to součástí takové hry „nalej vylej“, na kterou jsem si už dobře zvykl. Pokud je cenou za to, že se denně léčím a vznáším jako na obláčku to, že mi malinko zapáchají ruce, potom jsem ochotný ji v klidu splácet.

To však zároveň neznamená, že mi ruce musí vyloženě smrdět. To nemusí ani vám. Mějte vždy po ruce nějaký umývací prostředek, dezinfekci na ruce. Z neustálého porcování lepivých paliček máte dozajista ulepené a značně ovoněné i prsty a můžete si být jisti, že voní úplně stejně jako vaše poslední kouřová seance. Po každém dýchánku si namažte dezinfekci zlehka okolo zápěstí a umyjte prsty. Zároveň je dobré i kůži moc často nevysušovat a přidat k tomu i nějaký hydratační krém. Pokud se nechcete všude promenádovat jako DJ Zelený Prst, dodržte tento postup a jste v klidu.

3. Vlhké ubrousky na obličej

Taky se vám už někdy stalo, že jste se museli jít úmyslně probudit z říše divů pomocí pár řádných oplachů obličeje ledovou vodou? Pokud ne, je načase vyzkoušet silnější druh marihuanyPokud ano, vítejte mezi námi a nebojte, zdaleka nejste jediní. Samotnému se mi několikrát stalo, že jsem se zkrátka musel odkolébat do koupelny a strávit pěknou chvíli ve společnosti chladivé vody.

Co si ale počít v případě, kdy nemáte žádnou přebytečnou vodu k mání? Zaprvé, zachovejte klid. Za druhé, vytaste vlhké ubrousky, které máte určitě v batůžku nachystané. Pomocí této jednoduché, ale mocné pomůcky zaženete i ty nejhorší chutě na omytí obličeje.

zápach cigaretový po konopí

4. Kolínská nebo parfém

Nevím jak vy, ale já osobně nemusím jedince, kteří si v klidu vykouří pár jointů třeba v zaparkovaném autě a pak se mezi námi velmi aromaticky prochází, zatímco předstírají, že absolutně netuší, proč že to na ně všichni tak prazvláštně civí. Možná teď zním krapet staromódně, ale přijde mi to prostě neohleduplné.

Pokud nechce být jedni z nápadně aromatických jedinců, noste s sebou vždy nějaký sprej nebo kolínskou.

Pozn.: Pokud za sebou máte hotbox v autě, budete dost možná cítit konopím po celý zbytek dne a nepomůže vám ani kolínská, ani sprej. Dokud si nepřehodíte oblečení a nevysprchujete se, bude z vás doslova chodící terpen. Příště si zkuste otevřít okýnka, alespoň třeba to střešní.

5. Žvýkačky, ústní voda

Buďme k sobě upřímní. Pokud si zakouříte, potom vám prostě z úst páchne. Je celkem jedno, jaké všemožné chutě a aroma jste cítili při vdechování, po výdechu už to tak slavné nebude. Málokterý zážitek se nepříjemností vyrovná zážitku rozhovoru s individuem smradlavého dechu.

Proto je dobré mít po ruce alespoň pakl žvýkaček nebo ústní vodu. Osvěžit si ústa je vhodné i v případě, že kuřákem nejste. Zamyslete se. Jsou 3 hodiny odpoledne. Zuby jste si čistili naposledy v 7 ráno.“

Zdroj: leafly.com

Obrázky: chellascommoncents.com theadventureland.com

 

přidej komentář

Zboží k článku

Komentáře

Okomentuj příspěvek, přidej hodnotný komentář.

Přidat vlastní komentář