Průzkumná studie Rhode Islandu – lékařská marihuana

  • Rhode Island v roce 2006 přijal právní předpisy, které umožňují pacientům držet a pěstovat omezené množství konopí. 
  • Zákon zavádí důvěrný, povinný, státem provozovaný registr pacientů, který vydává oprávněným pacientům identifikační karty.

Obsah studie 

Dne 3. ledna, 2006, Valné shromáždění Rhode Islandu přijalo právní předpisy, které pověřily Ministerstvo zdravotnictví (DOH) k zavedení programu pro registraci kvalifikovaných pacientů a jejich pečovatelů umožňujících držení a pěstování omezeného množství marihuany pro osobní potřebu pro zákonem definované nemoci a zákonem vytyčené okolnosti.

Studie byla navržena tak, aby popsala formulaci a realizaci programu - identifikovat očekávání pacienta před zápisem a popsat pacientovu vnímavou zkušenost s procesem zápisu do rejstříku. 

Výsledky a závěry 

Z výsledků studie vyplývá, že 309 různých praktických lékařů registrovalo 980 pacientů, což naznačuje úroveň efektivity programu, která odpovídá potřebám pacienta.

Neexistují náznaky toho, že by pacienti zapsaní v programu byli zatčeni nebo trestně stíháni - a že i přes obavy vyplývající z tvrdého přístupu státu vzhledem k užívání marihuany, byli pacienti potěšeni, že program existuje.  

Zdroje: studie, obrázek: www.ceskenoviny.cz

  • Články z kategorie Studie, Legalizace konopí mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 07/20/18